up
FB

Restauracja Rzym

"Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu"  – głosi stare powiedzenie, ukute już w czasach cezarów. Wieczne Miasto przez wieki było uznawane za centrum świata i kolebkę cywilizacji. Od początków istnienia budziło dumę mieszkańców, zachwycało przyjezdnych, inspirowało artystów. Choć nasze tradycje nie sięgają aż tak daleko, to jednak i my ulegliśmy owej niezwykłej fascynacji tym miastem.

Restauracja RZYM została otwarta w 1998 roku jako KARCZMA RZYM. Stanowi ona kontynuację najlepszych rodzinnych tradycji, sięgających lat czterdziestych XX wieku, kiedy to zasłużony senior rodu, Jan Zachara, otworzył w tym miejscu ceniony i lubiany WYSZYNK PIWA I WÓDEK. W 2018 roku restauracja odświeżyła wizerunek i działa obecnie pod nazwą RZYM – RESTAURACJA I PIZZERIA.

"Od chwili otwarcia rozwijamy się dynamicznie, nie ustając w staraniach, by przybliżyć Państwu uroki klasycznej włoskiej kuchni i nie zapominając równocześnie o daniach swojskich. Tradycyjne, rodzinne przepisy pozostają u nas niezmienne od lat. Dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia z kulinarną pasją możemy z dumą oferować usługi na najwyższym poziomie."

Krzysztof Zachara - właściciel

 • O nas

  Włoska kuchnia uchodzi powszechnie za jedną z najlepszych na świecie. Nie bez przyczyny cały świat zakochał się w pizzy oraz spaghetti. Ale również i my, Polacy, mamy swoje kulinarne powody do dumy. Wspaniałe pierogi, dania mięsne oraz różnego rodzaju produkty kiszone czynią naszą kuchnię pyszną i wyjątkową – jej niepowtarzalny charakter stał się rozpoznawalny na świecie i zyskał uznanie wielu smakoszy.

  Dzięki zaangażowaniu naszego utalentowanego personelu i wierności wieloletnim, rodzinnym tradycjom Restauracja RZYM może z dumą zaserwować Wam wspaniałe posiłki inspirowane tradycjami kulinarnymi Włoch oraz Polski. Za cel obraliśmy sobie połączenie tego, co w obu kuchniach najlepsze i najbardziej charakterystyczne, tak abyście mogli w pełni zachwycić się bogactwem różnorodnych smaków. Od 2018 roku RZYM - RESTAURACJA I PIZZERIA funkcjonuje na nowych zasadach. Zmieniamy się dla Was, aby móc jeszcze lepiej sprostać Waszym oczekiwaniom i potrzebom.

  Więcej
 • Historia

  Na przełomie XVIII i XIX wieku właścicielem dóbr brzeskich został Franciszek Witalis hr. Żeleński z Żelanki herbu Ciołek. Jegomość ów mógł się poszczycić licznymi tytułami: był szambelanem królewskim Stanisława Augusta Poniatowskiego, starostą umyskim, podskarbim krakowskim, starostą bieckim, posłem kilku kadencji sejmu (w tym także Sejmu Czteroletniego), dziedzicem Brzezia, właścicielem Łętowic, Brzeska, Morska i Słotwiny. Jego potomek – Wit Stefan Artur hr. Żeleński – w latach czterdziestych XIX wieku rozbudował i zmodernizował słotwińskie gospodarstwo. Jak podaje „Kronika Miasta Brzeska” –  autorstwa Jana Burlikowskiego – w latach 1856-1861 została wybudowana kolej wiedeńsko-lwowska i stacja kolejowa Słotwina. Burlikowski pisze: Dodać należy, że obok stacji kolejowej wybudowano budynek. Rodzaj hotelu dla podróżnych przyjeżdżających z dalszych odległości do stacji kolejowej. Jak zapewne zdążyliście się domyślić, budynek ten stoi do dziś. Po wojnie został odkupiony przez Jana Zacharę, który w 1948 roku otworzył tutaj WYSZYNK PIWA I WÓDEK...

  Więcej
 • Nasza Marka

  Od czasu powstania nasz lokal stale się rozwija, a my dokładamy wszelkich starań, aby dostosować go do wymagań i gustu naszych klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, kulinarnej pasji oraz wierności rodzinnym tradycjom możemy zaoferować Wam obsługę na najwyższym poziomie: znakomite dania serwowane w wyjątkowym miejscu przez profesjonalny personel.

  Do dyspozycji naszych klientów oddajemy trzy sale dla niepalących z wygodnymi lożami. W sezonie letnim udostępniamy również dwa ogródki z grillem. Monitorowany lokal oraz parking gwarantują naszym klientom pełnię komfortu podczas każdej wizyty. Dysponujemy również wygodnie urządzonymi pokojami gościnnymi. Lokal posiada podjazd do wejścia oraz szerokie przejścia, co czyni go przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  Serwujemy tradycyjne dania domowej kuchni polskiej oraz włoskiej. W ich przygotowanie wkładamy całe serce, za każdym razem dbając o najwyższą jakość. Takie podejście stanowi klucz do naszych sukcesów, z których zawsze jesteśmy niezmiernie dumni. Zapoznać się z nimi możecie, odwiedzając zakładkę “Nagrody i wyróżnienia”. Serdecznie zapraszamy Was na przepyszne obiady oraz prawdziwą włoską pizzę, a także do skorzystania z naszej bogatej oferty cateringowej. 

   

 • Ogródek gastronomiczny w centrum miasta

  logo Beczka Rzym

  Zapraszamy do ogródka gastronomicznego na Rynku w Brzesku!

  Kilka słów o naszej inwestycji.
  Beczka Rzym
  nawiązuje do tradycji i historii miasta. Od lat 50-tych XX w. mieszkańcy cieszyli się możliwością spędzania czasu na tutejszym rynku, kosztując wyrobów Browaru OKOCIM. Po renowacji rynku ten niegdyś nierozłączny element krajobrazu zniknął z przestrzeni publicznej.

  Więcej
 • Nagrody i wyróżnienia

  Olbrzymiej satysfakcji dostarcza nam każda chwila, kiedy nasza ciężka praca oraz kulinarna pasja zostają docenione. To właśnie dzięki nim udało nam się wygrać wiele konkursów, a także zdobyć liczne nagrody i wyróżnienia. Z wielką dumą możemy Wam je zaprezentować. W tej zakładce dowiecie się za co i kiedy zostaliśmy docenieni. Natomiast podczas wizyty w Restauracji Rzym sami będziecie mogli ocenić czy wyróżnienia trafiły do nas zasłużenie.

  Więcej
  • Pizza cud!

   Absolutnie najlepsza pizza w mieście!!!! Również bardzo dobre pierogi oraz zupy, zwłaszcza ogórkowa.

  • Mieszko

   Bardzo dobra kuchnia. Pyszne pierogi i prawdziwa włoska pizza. Warto zboczyć z głównej trasy Tarnow-Krakow-N.Sącz, żeby smacznie zjeść.

  • PELNOLETNI.PL

   Polecam restauracje, dobre jedzonko mają

 •  

   

Copyrights 2024 F.H.U. Kryslex Krzysztof Zachara. Wszelkie prawa zastrzeżone