up
FB

Ogródek gastronomiczny w centrum miasta

logo Beczka Rzym

Zapraszamy do ogródka gastronomicznego na Rynku w Brzesku!

Kilka słów o naszej inwestycji.

Beczka Rzym nawiązuje do tradycji i historii miasta. Od lat 50. XX wieku mieszkańcy cieszyli się możliwością spędzania czasu na tutejszym rynku, kosztując wyrobów Browaru OKOCIM. Po renowacji rynku, ten niegdyś nierozłączny element krajobrazu zniknął z przestrzeni publicznej.

Celem, jaki zaproponowaliśmy, składając projekt do przetargu ogłoszonego przez UM Brzeska, jest powrót do tej tradycji. Nasz ogródek został zaprojektowany z pawilonem gastronomicznym wkomponowanym w dwie połówki beczki, zwieńczone instalacją z trzema koziołkami - to połączenie historii z nowoczesnością. Za koncepcję i projekt architektoniczny całości odpowiedzialni byli specjaliści z Krakowa: Jarosław Migoń, arch. Andrzej Gębczyński i inż. Jakub Jasiński. W maju, po wygraniu przetargu, inwestor i właściciel marki "Restauracja Rzym" i "Beczka Rzym" - firma Kryslex Krzysztof Zachara - uzyskał zgodę od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który zatwierdził i pozytywnie zaopiniował projekt. Pierwszy etap inwestycji, dopuszczony do eksploatacji, musiał być gotowy do końca maja. Po wielu trudach udało się.

Od obchodów Dni Brzeska mieszkańcy mogą spędzać miło czas przy stolikach otoczonych zielenią, w cieniu parasoli, racząc się smakiem zimnego piwa, pysznej kawy, świeżo wyciskanych soków owocowych oraz wyrobów naszej restauracji. Nowością na polskim rynku są lodoburgery - przygotowywane na poczekaniu. Nadal pracujemy nad ostatnim etapem naszej inwestycji, która zakończy się wraz z zamontowaniem symbolu znanego ze starych pocztówek - czyli słynnych okocimskich koziołków. Cieszymy się, że możemy w tej wyjątkowej lokalizacji stworzyć miejsce, które pozwoli Wam w pełni cieszyć się urokami spędzania czasu na brzeskim rynku.

 

Zapraszamy od poniedziałku do soboty

w godzinach: 16:00 - 22:00

Zapraszamy w niedzielę

od godz.  12:00 - 22:00

 

    Dni brzeska 2024Dni brzeska 2024Dni brzeska 2024Dni brzeska 2024Dni brzeska 2024
  •  

     

Copyrights 2024 F.H.U. Kryslex Krzysztof Zachara. Wszelkie prawa zastrzeżone